Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Taban Puanları, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Başarı Sıralamaları, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Psikoloji bölümüyle her zaman karıştırılır bu meslek ama ikisi birbirinden oldukça farklıdır. Psikoloji bölümü mezunları, psikolog olurken; Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunları, daha çok; okullarda görev alır ve meslek hayatında veya özel hayatında uyum problemi yaşayan, olumsuz etkilenen insanları konu alır. Okulda başarısız veya yardım alması gereken konularda, öğrenciler ve ailelerle görüşür. Danışana, rehberlik ederek danışanın sorunu çözmesini sağlar. Çözüm odaklı değil de, ortaya çıkan sorun için rehberlik etmek, bu mesleğin asıl görevidir.

Psikolojik Danışmalık ve Rehberlik bölümünü bitiren öğrenciler; rehberlik araştırma merkezlerinde, özel ve kamu okullarında, üniversitelerin danışmanlık birimlerinde, özel eğitim ve rehabilitasyon gibi psikolojik danışma ve rehberlik birimi olan her yerde çalışabilme fırsatına sahiptir.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Boğaziçi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİPsikolojik Danışmanlık ve Rehberlik(%50 İndirimli)EA0.005Dolmadı
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİPsikolojik Danışmanlık ve Rehberlik(%25 İndirimli)EA0.0010Dolmadı
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİPsikolojik Danışmanlık ve Rehberlik(Ücretli)EA0.0015Dolmadı

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!