Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Taban Puanları, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Başarı Sıralamaları, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Psikoloji bölümüyle her zaman karıştırılır bu meslek ama ikisi birbirinden oldukça farklıdır. Psikoloji bölümü mezunları, psikolog olurken; Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunları, daha çok; okullarda görev alır ve meslek hayatında veya özel hayatında uyum problemi yaşayan, olumsuz etkilenen insanları konu alır. Okulda başarısız veya yardım alması gereken konularda, öğrenciler ve ailelerle görüşür. Danışana, rehberlik ederek danışanın sorunu çözmesini sağlar. Çözüm odaklı değil de, ortaya çıkan sorun için rehberlik etmek, bu mesleğin asıl görevidir.

Psikolojik Danışmalık ve Rehberlik bölümünü bitiren öğrenciler; rehberlik araştırma merkezlerinde, özel ve kamu okullarında, üniversitelerin danışmanlık birimlerinde, özel eğitim ve rehabilitasyon gibi psikolojik danışma ve rehberlik birimi olan her yerde çalışabilme fırsatına sahiptir.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Boğaziçi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik(%50 İndirimli) EA 0.00 5 Dolmadı
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik(%25 İndirimli) EA 0.00 10 Dolmadı
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik(Ücretli) EA 0.00 15 Dolmadı

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!