Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Radyo ve Televizyon Programcılığı (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Radyo ve Televizyon Programcılığı (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Radyo ve Televizyon Programcılığı (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Radyo ve Televizyon Programcılığı (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Radyo ve Televizyon Programcılığı (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gördüğünü göstermek, kendi filmini yapmak mı istiyorsun o zaman bu bölüm senin için doğru bir seçim olabilir. Radyoda ya da televizyonda yayınlanan bir programın, internette izlenme rekorları kıran bir videonun, yapımının, çekiminin, kaydının ve yayınının her aşamasında etkin olabilecek bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Eğitimin süresince görüntüleri seslerle birleştirip onlarca görüntüyü farklı zaman ve mekânda çekip bir araya getirerek bambaşka bir esere dönüştürmeyi öğrenebilirsin. Bu program kapsamında Kamera ve Işık Teknikleri, Bilgi Teknolojileri, Film Çalışmaları, Ses Tasarımı, Sinema ve TV’de Yönetmenlik, Televizyon Haberciliği, Belgesel Film Yapımı, Sinema ve TV’de Yapımcılık, İletişim Çalışmaları, Yaratıcı Fikir Geliştirme gibi dersler alabilirsin. Mezun olduğunda Yönetmen, Yapımcı, Radyo Programcısı, Senarist, Kurgucu, Ses Teknisyeni, Kameraman gibi pek çok unvan kazanabilirsin. Programı tamamladıktan sonra istersen Dikey Geçiş Sınavıyla Medya ve İletişim Sistemleri, Radyo ve Televizyon, Radyo, Televizyon ve Sinema, Görsel İletişim Tasarımı, Gazetecilik gibi pek çok lisans programına geçiş yapabilirsin.

Bölüm mezunları televizyon kanalları, yapım şirketleri, casting şirketleri, haber ajansları, sinema ve dizi setleri, radyolar ve senaryo ekipleri içinde çalışabilirler.

Radyo ve Televizyon Programcılığı (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Radyo ve Televizyon Programcılığı (Açıköğretim)TYT202.007501575080
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Radyo ve Televizyon Programcılığı (Açıköğretim)TYT0.00500Dolmadı

Radyo ve Televizyon Programcılığı (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!