Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Radyo ve Televizyon Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Radyo ve Televizyon Taban Puanları, Radyo ve Televizyon Başarı Sıralamaları, Radyo ve Televizyon Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Radyo ve Televizyon Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yayıncılık ve medya üzerine teknik kişiler yetiştirmeyi hedefleyen Radyo ve Televizyon bölümü, çoğu derslerini, uygulamalı olarak işlemesi, aday öğrencileri açısından oldukça güzel ve değerlendirilmesi gereken bir fırsattır. İçerisinde birçok alanı kapsayan Radyo ve Televizyon bölümü, temel dersler haricinde öğrencilerine yönelmek istedikleri alana uygun seçmeli ders imkânları sunmaktadır. Radyo ve televizyon programı yapma üzerine verilen dersler harici teknik konuların da öğretildiği eğlenceli bir bölümdür. Tek bir alanda uzmanlaşmak ise, iş bulma olanağınızı oldukça arttıracaktır.

Radyo ve Televizyon bölümünü bitiren öğrenciler; radyo ve kanalların, radyo programcısı, teknik elemanı, muhabiri, televizyon programcısı, kameramanı ve kurgucusu olabilir. Bunlara ek olarak ise; medya ile ilgili her alanda çalışma fırsatı bulmaları, muhtemel bir sonuçtur.

Radyo ve Televizyon Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Yeditepe Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstinye Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİRadyo ve Televizyon(İngilizce)(Burslu)SÖZ206.0013858077
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİRadyo ve Televizyon(İngilizce)(%50 İndirimli)SÖZ0.004Dolmadı
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİRadyo ve Televizyon(İngilizce)(Ücretli)SÖZ0.004Dolmadı
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİRadyo ve Televizyon(İngilizce)(%75 İndirimli)SÖZ0.009Dolmadı

Radyo ve Televizyon Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!