Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümü; ham petrolün işlenmesi ve çeşitli petrol ürünlerinin elde edilmesinde çalışacak yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Bilgisayar, teknolojinin temel ilkeleri, kimyasal süreç ilkeleri ve petrokimya teknolojisi gibi dersler alan aday öğrenciler, ‘’Rafineri ve Petrokimya Teknikeri’’ unvanını alır. Rafineri ve Petrokimya Teknikeri ham petrolün arıtılması ve petrol ürünlerinin elde edilmesi çalışmalarında Kimya Mühendisine yardımcı olur, elde edilen ürünlerin standartlara uygunluğunun kontrolü için testler yapar. Bölümden mezun olan adaylar, dikey geçiş sınavı ile Kimya ve Kimya Mühendisliği gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; TÜPRAŞ’a bağlı petrol rafinerilerinde ve petrokimya endüstrilerinde iş bulabilme fırsatına sahiptir.

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Kırıkkale Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Batman Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ Rafineri ve Petro-Kimya TeknolojisiTYT230.00451143088
EGE ÜNİVERSİTESİ Rafineri ve Petro-Kimya TeknolojisiTYT229.00501175891
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Rafineri ve Petro-Kimya TeknolojisiTYT220.00401279417
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi (İÖ)TYT210.00301420723
BATMAN ÜNİVERSİTESİ Rafineri ve Petro-Kimya TeknolojisiTYT207.00301457914
EGE ÜNİVERSİTESİ Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi (KKTC Uyruklu)TYT0.001Veri Yok

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!