Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümü; ham petrolün işlenmesi ve çeşitli petrol ürünlerinin elde edilmesinde çalışacak yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Bilgisayar, teknolojinin temel ilkeleri, kimyasal süreç ilkeleri ve petrokimya teknolojisi gibi dersler alan aday öğrenciler, ‘’Rafineri ve Petrokimya Teknikeri’’ unvanını alır. Rafineri ve Petrokimya Teknikeri ham petrolün arıtılması ve petrol ürünlerinin elde edilmesi çalışmalarında Kimya Mühendisine yardımcı olur, elde edilen ürünlerin standartlara uygunluğunun kontrolü için testler yapar. Bölümden mezun olan adaylar, dikey geçiş sınavı ile Kimya ve Kimya Mühendisliği gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; TÜPRAŞ’a bağlı petrol rafinerilerinde ve petrokimya endüstrilerinde iş bulabilme fırsatına sahiptir.

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Kırıkkale Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Batman Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi TYT 230.00 45 1143088
EGE ÜNİVERSİTESİ Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi TYT 229.00 50 1175891
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi TYT 220.00 40 1279417
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi (İÖ) TYT 210.00 30 1420723
BATMAN ÜNİVERSİTESİ Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi TYT 207.00 30 1457914
EGE ÜNİVERSİTESİ Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi (KKTC Uyruklu) TYT 0.00 1 Veri Yok

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!