Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans bölümüdür. Metro, kent içi raylı sistem, normal trenler, hızlı trenler ve hızlı ulaşım derken güvenli ulaşım ihtiyacı her geçen gün artmakta ve bu iş kolunda çalışan insana ihtiyaç duyulmaktadır ve tam da bu ihtiyaca yönelik, Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi bölümü, teknik konularda yeterli alt yapıya sahip, alanında edindiği temel düzeydeki bilgi ve becerileri kullanarak verileri yorumlayabilen teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Raylı sistem bilgisi, devre teorisi, temel endüstriyel teknolojileri, demiryolu haberleşme teknolojileri, raylı sistem trafiği, elektronik ve sinyalizasyon sistemleri gibi dersler görerek mezun olan aday öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Elektrik Mühendisliği ve Fizik Mühendisliği gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; en birincil olarak TCDD’de çalışmakla birlikte, belediyelere bağlı bulunan hafif raylı sistemler ve tramvay işletmelerinde çalışabilir.

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Eskişehir Teknik Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Siirt Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi TYT 280.00 60 559122
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi TYT 249.00 45 884703
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi TYT 247.00 50 913006
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi TYT 240.00 30 1016349
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi (İÖ) TYT 233.00 40 1094196
SİİRT ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi TYT 220.00 40 1269198

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!