Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans bölümüdür. Metro, kent içi raylı sistem, normal trenler, hızlı trenler ve hızlı ulaşım derken güvenli ulaşım ihtiyacı her geçen gün artmakta ve bu iş kolunda çalışan insana ihtiyaç duyulmaktadır ve tam da bu ihtiyaca yönelik, Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi bölümü, teknik konularda yeterli alt yapıya sahip, alanında edindiği temel düzeydeki bilgi ve becerileri kullanarak verileri yorumlayabilen teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Raylı sistem bilgisi, devre teorisi, temel endüstriyel teknolojileri, demiryolu haberleşme teknolojileri, raylı sistem trafiği, elektronik ve sinyalizasyon sistemleri gibi dersler görerek mezun olan aday öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Elektrik Mühendisliği ve Fizik Mühendisliği gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; en birincil olarak TCDD’de çalışmakla birlikte, belediyelere bağlı bulunan hafif raylı sistemler ve tramvay işletmelerinde çalışabilir.

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Eskişehir Teknik Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Siirt Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik TeknolojisiTYT280.0060559122
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik TeknolojisiTYT249.0045884703
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik TeknolojisiTYT247.0050913006
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik TeknolojisiTYT240.00301016349
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi (İÖ)TYT233.00401094196
SİİRT ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik TeknolojisiTYT220.00401269198

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!