Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Raylı Sistemler Makine Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Raylı Sistemler Makine Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Raylı Sistemler Makine Teknolojisi programı; demiryolu ulaşımında görev alacak, sorumluluk sahibi, görev bilinci yüksek makine teknisyenleri yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Raylı sistem bilgisi, teknik resim, iş güvenliği, raylı sistem trafiği, makine bilgisi, tren dinamiği, motor bilgisi ve raylı sistem araç mekatroniği gibi dersler gören öğrenciler, raylı sistem araçlarının (tren, metro, tramvay) bakım ve onarımını yapar, kontrol eder, arıza tespitlerini yapar ve arızaları giderir. Bölümden mezun olan adaylar, dikey geçiş sınavı ile Endüstri Mühendisliği ve Otomotiv Mühendisliği gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; TCDD’de olmak üzere, büyükşehirlerde, belediyelerin işletmesinde bulunan metro, hızlı tren, tüp geçit, hafif raylı sistemler ve tramvay gibi toplu taşıma hizmetleri alanında ve özel sektör firmalarının demiryolu işletme ve taşıma hizmetlerinde çalışabilir.

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Eskişehir Teknik Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Makine TeknolojisiTYT270.0060649012
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Makine TeknolojisiTYT247.0060907694
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Makine TeknolojisiTYT243.0030964643
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Makine TeknolojisiTYT241.00351004832
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Makine Teknolojisi (İÖ)TYT237.00401041230

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!