Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Taban Puanları, Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Raylı Sistemler Makinistlik bölümü, ‘’Makinist Teknikeri’’ yetiştirmeyi amaçlar. Tren yolculuğu yapmak ve bu treni kullanmak isteyen ilgili aday öğrenciler, bu bölümü tercihlerinin arasına yazabilir. Bu program kapsamında: Raylı sistem trafiği, makine bilgisi, statik mukavemet, elektrik bilgisi, tren mekaniği ve çeken araçlar gibi dersler verilmektedir. Öğrenciler, eğitimin süresince elektrikli, dizel, dizel-elektrikli veya buharlı demiryolu lokomotiflerinin kullanımı hakkında bilgi ve deneyim sahibi olabilir. Bölümden mezun olan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Makine Mühendisliği ve Otomotiv Mühendisliği gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Raylı Sistemler Makinistliği bölümünü bitiren öğrenciler; TCDD, demir çelik fabrikaları ve şehir-içi raylı sistem yolcu taşımacılığında çalışabilme fırsatına sahiptir.

Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Eskişehir Teknik Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Makinistlik TYT 288.00 60 548667
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Makinistlik TYT 259.00 60 777586
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Makinistlik TYT 247.00 40 910988
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Makinistlik (İÖ) TYT 242.00 60 977876

Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!