Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Taban Puanları, Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Raylı Sistemler Makinistlik bölümü, ‘’Makinist Teknikeri’’ yetiştirmeyi amaçlar. Tren yolculuğu yapmak ve bu treni kullanmak isteyen ilgili aday öğrenciler, bu bölümü tercihlerinin arasına yazabilir. Bu program kapsamında: Raylı sistem trafiği, makine bilgisi, statik mukavemet, elektrik bilgisi, tren mekaniği ve çeken araçlar gibi dersler verilmektedir. Öğrenciler, eğitimin süresince elektrikli, dizel, dizel-elektrikli veya buharlı demiryolu lokomotiflerinin kullanımı hakkında bilgi ve deneyim sahibi olabilir. Bölümden mezun olan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Makine Mühendisliği ve Otomotiv Mühendisliği gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Raylı Sistemler Makinistliği bölümünü bitiren öğrenciler; TCDD, demir çelik fabrikaları ve şehir-içi raylı sistem yolcu taşımacılığında çalışabilme fırsatına sahiptir.

Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Eskişehir Teknik Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler MakinistlikTYT288.0060548667
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler MakinistlikTYT259.0060777586
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler MakinistlikTYT247.0040910988
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Makinistlik (İÖ)TYT242.0060977876

Raylı Sistemler Makinistlik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!