Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Raylı Sistemler Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Raylı Sistemler Mühendisliği Taban Puanları, Raylı Sistemler Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Raylı Sistemler Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Raylı Sistemler Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Makine mühendisliğinin bir alt dalı olan Raylı Sistemler Mühendisliği, raylı sistemler üzerinde uzmanlaşmış makine mühendisidir. Asansör ve teleferik sistemlerin kurulması, işletilmesi gibi yine raylı sistem teknolojisi kullanılan binaların; inşası, her türlü raylı aracın ve ekipmanlarının tasarlanması, üretim aşaması ve sistemler arası ilişkileri kurmak gibi alanlarda uzmanlık kazandıran bir bölümdür. Eğitim içeriği olarak; Raylı sistemler mühendisliğinin temelleri, bilgisayar destekli teknik resim dersi, raylı sistemler araç mekaniği, taşıma teknolojisi ve ekonomisi dersleri verilmektedir. İçerdiği çok yönlü ders programlarıyla, aday öğrencilerine donanımlı bir eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

Raylı Sistemler Mühendisliği bölümünü bitiren öğrenciler; asansör sistemleri ve teleferik alanında olan projelerde çalışabilir ve bunlara ek, demiryolu alanında da iş imkanları vardır.

Raylı Sistemler Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Karabük Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KARABÜK ÜNİVERSİTESİRaylı Sistemler Mühendisliği(İngilizce)SAY0.0030Dolmadı
KARABÜK ÜNİVERSİTESİRaylı Sistemler MühendisliğiSAY0.0040Dolmadı

Raylı Sistemler Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!