Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Bölümü; demir yolu ulaşımında görev alacak, sorumluluk sahibi ve görev bilinci yüksek teknisyenler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Zemin mekaniği, kent içi raylı ulaşım sistemleri, yol alt yapısı ve bakımı, yol makineleri, köprüler ve tüneller, üst yapı tekniği ve bakımı, ray kaynağı, yol projesi ve demiryolu tekniği gibi dersler verilmektedir. Demir yollarında yol alt yapısı ve bakımı, üst yapı tekniği ve bakımı, demiryolu döşenecek alanda traverslerin, demiryollarının döşenmesi, bağlantıların ve geçitlerin yapılması, demiryollarının bakımı ve onarımıyla ilgili işleri inşaat veya makine mühendisinin gözetiminde yapan kişi ‘Raylı Sistemler Yol Teknisyenidir. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile İnşaat Mühendisliği, Yapı Öğretmenliği ve Yapı Tasarım Öğretmenliği lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; raylı sistemler sektöründe hizmet veren TCDD, Tülomsaş, Estram ve İl Metro AŞ vb. işletmelerde çalışabilme şansına sahiptir.

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Eskişehir Teknik Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Yol Teknolojisi TYT 257.00 60 791692
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Yol Teknolojisi TYT 252.00 40 863990
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Yol Teknolojisi TYT 233.00 30 1119283
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Yol Teknolojisi TYT 222.00 40 1253422
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Yol Teknolojisi TYT 214.00 40 1414300

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!