Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Bölümü; demir yolu ulaşımında görev alacak, sorumluluk sahibi ve görev bilinci yüksek teknisyenler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Zemin mekaniği, kent içi raylı ulaşım sistemleri, yol alt yapısı ve bakımı, yol makineleri, köprüler ve tüneller, üst yapı tekniği ve bakımı, ray kaynağı, yol projesi ve demiryolu tekniği gibi dersler verilmektedir. Demir yollarında yol alt yapısı ve bakımı, üst yapı tekniği ve bakımı, demiryolu döşenecek alanda traverslerin, demiryollarının döşenmesi, bağlantıların ve geçitlerin yapılması, demiryollarının bakımı ve onarımıyla ilgili işleri inşaat veya makine mühendisinin gözetiminde yapan kişi ‘Raylı Sistemler Yol Teknisyenidir. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile İnşaat Mühendisliği, Yapı Öğretmenliği ve Yapı Tasarım Öğretmenliği lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; raylı sistemler sektöründe hizmet veren TCDD, Tülomsaş, Estram ve İl Metro AŞ vb. işletmelerde çalışabilme şansına sahiptir.

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Eskişehir Teknik Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Yol TeknolojisiTYT257.0060791692
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Yol TeknolojisiTYT252.0040863990
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Yol TeknolojisiTYT233.00301119283
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Yol TeknolojisiTYT222.00401253422
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Yol TeknolojisiTYT214.00401414300

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!