Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Reklamcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Reklamcılık 2 Yıllık Taban Puanları, Reklamcılık 2 Yıllık Başarı Reklamcılık 2 Yıllık Sıralamaları, Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Reklamcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sözel ve eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan Reklamcılık bölümü, yaratıcı, özgün ve kendini sürekli yenileyebilen bir bireylerin, tercih listesine ekleyebileceği bir bölümdür. Reklamcılık, eğitim süresince geleneksel reklamcılığın kavramlarını ve işleyiş mantığını öğretirken, yeni nesil dijital reklamcılığın değişen kurallarıyla birlikte, değişen araçlarını kullanmayı öğrenen ve yaratıcılık, strateji, marka ve araştırma alanlarında başarılı iletişimciler yetiştirmeyi amaçlar. Bölümde: Bilişim sistemleri, reklam teorisi, sosyal yapı analizleri, piyasa araştırmaları, reklam kampanyaları, grafik ve medya plânlaması gibi dersler görerek mezun olan adaylar, dikey geçiş sınavı ile Reklamcılık (4 yıllık) ve Halkla İlişkiler gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Reklamcılık bölümünü bitiren öğrenciler; film stüdyolarında, reklam ajanslarında ve halkla ilişkiler alanında çalışabilme fırsatına sahiptir.

Reklamcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Amasya Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
AMASYA ÜNİVERSİTESİ Reklamcılık TYT 209.00 50 1632901
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Reklamcılık TYT 0.00 30 Dolmadı
AMASYA ÜNİVERSİTESİ Reklamcılık (İÖ) TYT 0.00 30 Dolmadı
BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ Reklamcılık TYT 0.00 40 Dolmadı
BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ Reklamcılık TYT 0.00 40 Dolmadı

Reklamcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!