Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Reklamcılık (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Reklamcılık (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Reklamcılık (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Reklamcılık (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Reklamcılık (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Reklama ihtiyacı olmayan ürün yok diyor ve reklamcı olmak istiyorsan Reklamcılık bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Bölüm yaratıcılık, strateji, marka ve araştırma alanlarında başarılı iletişimciler yetiştirmeyi amaçlar. Eğitimin süresince geleneksel reklamcılığın kavramlarını ve işleyiş mantığını öğrenirken yeni nesil dijital reklamcılığın değişen kurallarıyla birlikte değişen araçlarını kullanmayı öğrenebilirsin. Reklamcılık alanında hem iki yıllık hem de dört yıllık eğitim programları bulunur. Mezun olduğunda reklamcı unvanı kazanırsın. Reklamcı, herhangi bir ürünü özellikleri ile tanıtan ve insanları etkileyerek satın almaya istekli hale getirmeye çalışan kişidir.

2 yıllık Reklamcılık programı kapsamında Bilişim Sistemleri, Reklam Teorisi, Sosyal Yapı Analizleri, Piyasa Araştırmaları, Reklam Kampanyaları, Grafik, Resim, Medya Plânlaması, Sosyal Psikoloji ve Güzel Sanatlar gibi dersler alabilirsin. Bölüm mezunları film stüdyolarında, reklam ajanslarında çalışabilirler, halkla ilişkiler alanında iş bulabilirler.

4 yıllık Reklamcılık programı kapsamında Kişiler Arası İletişim, Reklam Teorisi, Fotoğrafçılık, İletişim ve Toplum, Sosyal Psikoloji, Reklam Kampanyaları, Multimedya, Reklam Yönetimi ve Stratejisi, Yaratıcı İletişim, Sanat, Kültür ve Toplum gibi dersler alabilirsin. Bölüm mezunları kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarının Halkla İlişkiler bölümlerinde ve reklam ajanslarında çalışabilirler, üniversitelerde akademik kariyer yapabilirler.

Reklamcılık (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Atatürk Üniversitesinin Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Reklamcılık (Açıköğretim)TYT0.00500Dolmadı

Reklamcılık (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!