Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Taban Puanları, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Başarı Sıralamaları, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Ürün ve hizmetlerin pazarlanmasında büyük rol oynayan reklamcılığın, teknik bilgileri işleyen bir bölümdür, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümü. Bunun yanı sıra, reklamın ulaştığı kitle olan insanlar üzerine de bir takım halkla ilişkiler dersleri gösterirler. İçerisinde metin yazarlığı, halka ilişkiler, pazarlama, marka iletişimi ve kitle iletişim sosyolojisi gibi dersleri barındıran bölüm, 4 yıllık bir lisans programıdır. Yaratıcı ve özgün olmanız gereken bu bölümde, ekstra hedef olarak, kitle araştırmalarının yapıldığı bir eğitim kataloğu sunar sizlere. Çeşitli uygulamalı derslerin yapıldığı, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümünde, araştırma ve yaratıcılık en önemli iki maddedir.

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümünü bitiren öğrenciler; medya ajansları, sosyal medya ajansları, reklam ajansları, şirketlerin halkla ilişkiler, pazarlama ve marka departmanlarında çalışabilme fırsatına sahiptir. Bunlara ek olarak, sektörde deneyim kazandıktan sonra kendi medya ajanslarını da kurabilir.

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde  Beykent Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaşar Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Reklamcılık ve Halkla İlişkiler(İngilizce)(%50 İndirimli) SÖZ 0.00 4 Dolmadı
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Reklamcılık ve Halkla İlişkiler(İngilizce)(Ücretli) SÖZ 0.00 4 Dolmadı
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Reklamcılık ve Halkla İlişkiler(İngilizce)(%75 İndirimli) SÖZ 0.00 9 Dolmadı
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Reklamcılık ve Halkla İlişkiler(İngilizce)(Burslu) SÖZ 0.00 13 Dolmadı

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!