Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Rekreasyon Yönetimi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Rekreasyon Yönetimi (Yüksekokul) Taban Puanları, Rekreasyon Yönetimi (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Rekreasyon Yönetimi (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Rekreasyon Yönetimi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Rekreasyon bölümü dünyada gelişmiş olsa da ülkemizde daha yeni yeni gelişmekte olan bir bölümdür. İnsanların eğlence ve spor amacıyla katıldıkları etkinlikler, rekreasyon kavramı olarak ortaya çıkmaktadır. Rekreasyon, eğlence, spor, sanat, hobi ve sosyal aktiviteleri, kapsamlı olarak seyahat ve turizm faliyetleri kapsamaktadır. Rekreasyonla kişi gönüllü olarak ve tamamen kendi arzusu ile katıldığı etkinliklerde bulunur. Rekreasyon faaliyeti kişisel ve toplumsal fayda sağlar. Bu çerçevede rekreasyonel faaliyetleri bünyesinde bulunduran kamu kurum ve kuruluşları, işletmeler, oteller ve tatil köyleri akademik bilgiler ile donatılmış nitelikli ve yetişmiş yöneticilere ve çalışanlara ihtiyaç duymaktadır.

Bölümün Amacı

Rekreasyon Yönetimi bölümü üniversitelerin Turizm Fakültesi bölümünde yer almaktadır. Rekreasyon Yönetimi Bölümünde eğitim ve öğretim süresi 4 yıldır. Bu bölümünün amacı, ülkemizin ihtiyacı olan rekreasyon faaliyetleri ve turizmi geliştiren yönlendiren ve yöneten yöneticiler yetiştirmektir. Rekreasyon Yönetimi mezunu öğrenciler “Rekreasyon yöneticisi” olarak, rekreasyon ve serbest zamanların değerlendirmesine yönelik hizmetler sunan organizasyonlarla, kamu ve özel sektördeki her türlü turizm, sağlık ve hizmet sektörünün kurum ve kuruluşlarında yönetici yada yönlendirici olarak görev alabilmektedirler.

Bölümden Mezun Olan Öğrenciler

Su sporları eğlence-dinlence aktiviteleri animatörlüğü, Kara sporları rekreasyon aktiviteleri animatörlüğü, Sosyo-kültürel rekreasyon aktiviteleri animatörlüğü (halk oyunları, dans, müzik, festival, sergi vb.) sağlık turizmi tesislerindeki rekreatif aktiviteler için animatörlük Çocuk rekreasyon aktiviteleri animatörlüğü alanlarında çalışabilirler. Belediyelerde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde ve üniversitelerde istihdam edilebilirler.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ Rekreasyon Yönetimi(Yüksekokul) SÖZ 254.00 40 573747
SİNOP ÜNİVERSİTESİ Rekreasyon Yönetimi(Yüksekokul) SÖZ 252.00 40 585236
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ Rekreasyon Yönetimi(Yüksekokul) SÖZ 252.00 40 588998
SİİRT ÜNİVERSİTESİ Rekreasyon Yönetimi(Yüksekokul) SÖZ 237.00 30 716375

Rekreasyon Yönetimi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!