Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Restorasyon ve Konservasyon (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Restorasyon ve Konservasyon (Yüksekokul) Taban Puanları, Restorasyon ve Konservasyon (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Restorasyon ve Konservasyon (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Restorasyon ve Konservasyon (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Her türlü tarihi binanın, restoresini (bakımını, onarımını ve korunmasını) gerçekleştiren restoratörler, Mimarlık bölümlerine yardımcı ara meslek elemanı olarak yetişirler. Alanında uzman kişiler yetiştirilmesi amaçlanan bu bölümde; kendine güvenen, kültürel mirası koruma ve yaşatma konusunda bilinçli kişiler kişilere ise, oldukça ihtiyaç duyulmaktadır. Tarihi ve mimari eserlerin incelenmesi, analiz edilmesi ve değerlendirilmesi başlıca eğitim metodudur. Bunun yanı sıra, Restorasyon ve Konservasyon bölümü, tarihi yapı konusunda teknik bilgi ve beceriye sahip; donanımlı, yenilikçi ve güncel bilgilerle kendini yenileyen, sektörün ihtiyacını karşılayan bir bilim insanı yetiştirmeyi hedeflerler.

Restorasyon ve Konservasyon bölümünden, restoratör unvanı ile mezun olan öğrenciler; restoratör ve konservatör olarak, ilgili birçok özel ve devlet kurumlarında çalışabilir ve buna ek; akademik kariyer de yapabilir.

Restorasyon ve Konservasyon Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Gelişim Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİRestorasyon ve Konservasyon(Burslu)EA270.003378357
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİRestorasyon ve Konservasyon(%75 İndirimli)EA0.0027Dolmadı

Restorasyon ve Konservasyon (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!