Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Sağlık Turizmi İşletmeciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sağlık Turizmi İşletmeciliği 2 Yıllık Taban Puanları, Sağlık Turizmi İşletmeciliği 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Sağlık Turizmi İşletmeciliği 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans bölümüdür, Sağlık Turizmi İşletmeciliği. Sağlık alanında farklı bir sektörde çalışmak isteyen öğrenci adayları, her geçen gün büyüyen sağlık turizminde çalışabilmek için bu bölümü, kolaylıkla tercihlerinin arasına ekleyebilir. Bölümün amacı; tıbbi terminolojiye ve işletme bilgisine sahip ‘’Turizm İşletmecileri’’ yetiştirmektir.  Son yıllarda, Türkiye, yabancı turistlerin sağlık amacıyla seyahat ettikleri bir ülke haline gelmiştir ve bu amaçla bölüme olan ilgi, bir hayli artmıştır. Bu program kapsamında: Uluslararası sağlık hukuku ve sağlık hakları, sağlık turizmi tarihi ve ekonomisi gibi dersler görerek mezun olan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Maliye ve İktisat gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Sağlık Turizmi ve İşletmeciliği bölümünü bitiren öğrenciler; acentalarda, sağlık kuruluşlarında ve sağlık turizmi kapsamında olan otellerde çalışabilme fırsatına sahiptir.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Harran Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
HARRAN ÜNİVERSİTESİ Sağlık Turizmi İşletmeciliğiTYT214.00401388394
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Sağlık Turizmi İşletmeciliğiTYT209.00601626346
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ Sağlık Turizmi İşletmeciliğiTYT207.00401727609
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Sağlık Turizmi İşletmeciliğiTYT0.0030Dolmadı

Sağlık Turizmi İşletmeciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!