Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Sağlık Yönetimi (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sağlık Yönetimi (Açıköğretim) Taban Puanları, Sağlık Yönetimi (Açıköğretim) Başarı Sıralamaları, Sağlık Yönetimi (Açıköğretim) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sağlık Yönetimi (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Her şeyin başı sağlık denir ya o halde sağlığımızın korunması ve iyileştirilmesi için sağlık sektörünün geleceğini şekillendirmek istemez misin? Sağlık Yönetimi bölümü hastane ve sağlık kuruluşlarının yönetim birimlerinde çalışacak uzman ve üst düzey yöneticiler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında Genel Muhasebe, Genel İşletme, Makro İktisat, Yönetimin Temel İlkeleri, Sağlık Sosyolojisi, Mikro İktisat, İletişim Becerileri, Biyoistatistik, Sağlık Hizmetleri Yönetimi, Epidemiyoloji, Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim, Sağlık Kurumlarında Finansal Yönetim, Sağlık Kurumlarında Pazarlama, Halk Sağlığı gibi dersler alabilirsin. Mezun olduğunda Sağlık Yöneticisi unvanı kazanırsın.

Bölüm mezunları Sağlık Bakanlığı ve diğer kurumların merkez ve taşra teşkilatları yönetim birimleri, kamu ve özel sektör hastaneleri, ülkemizde sağlık sorunlarıyla ilgili çalışma yapan gönüllü kuruluşlar, kamu ve özel sektör kaynaklı sağlık sigortası kuruluşları, ilaç, tıbbi cihaz üreten endüstri kuruluşları, üniversitelerin ilgili fakülte ve yüksekokullarda çalışabilirler.

Sağlık Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi, Hacettepe Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİSağlık Yönetimi(Açıköğretim)EA227.001750742984
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİSağlık Yönetimi(Açıköğretim)EA0.001000Dolmadı

Sağlık Yönetimi (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
clap
1
confused
1
sad
0
happy
0
love
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!