Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi bölümü, sahne sanatları alanında ışık ve sesle ilgili konularda çalışacak donanımlı teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Bu bölümde, eğitim süresince temel ses ve ışık bilgisi almanın yanı sıra, tercih doğrultusunda ses veya ışık ağırlıklı çalışmalar yapabilir, canlı yayın, prova performansları gerçekleştirebilen aday öğrenciler, temel ses bilgisi, temel ışık Bilgisi, tiyatro akımları ve Özellikleri, şık uygulamaları, ses uygulamaları ve analog elektronik gibi dersler görür. Bu bölümden mezun olan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Film Tasarım ve Yazarlık ya da Film Tasarım gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; Devlet Tiyatrolarında, özel tiyatrolarda, bütün opera ve bale sahnelerinde, gösteri merkezlerinde, sanat kuruluşlarında çalışabilir, ses sanatçılarının, müzik gruplarının ihtiyacı olan ışık ve ses teknik ekibinde iş bulabilir.

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Hacettepe Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Sahne ve Gösteri Sanatları TeknolojisiTYT265.0040726249

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!