Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi bölümü, sahne sanatları alanında ışık ve sesle ilgili konularda çalışacak donanımlı teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Bu bölümde, eğitim süresince temel ses ve ışık bilgisi almanın yanı sıra, tercih doğrultusunda ses veya ışık ağırlıklı çalışmalar yapabilir, canlı yayın, prova performansları gerçekleştirebilen aday öğrenciler, temel ses bilgisi, temel ışık Bilgisi, tiyatro akımları ve Özellikleri, şık uygulamaları, ses uygulamaları ve analog elektronik gibi dersler görür. Bu bölümden mezun olan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Film Tasarım ve Yazarlık ya da Film Tasarım gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; Devlet Tiyatrolarında, özel tiyatrolarda, bütün opera ve bale sahnelerinde, gösteri merkezlerinde, sanat kuruluşlarında çalışabilir, ses sanatçılarının, müzik gruplarının ihtiyacı olan ışık ve ses teknik ekibinde iş bulabilir.

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Hacettepe Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi TYT 265.00 40 726249

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!