Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Taban Puanları, Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Başarı Sıralamaları, Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sanat ve Sosyal Bilimler bölümü, üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettiği 4 yıllık bir bölümdür. Araştırmacı bir kimliği olan, sanat ve sosyal bilimler konusunda kendini geliştirmek isteyen her öğrenci için oldukça ideal bir bölümdür. Bu bölümde; sanat ve sosyal bilimlere dair geniş bir ders yelpazesi sunulmasıyla beraber, ilerleyen sınıflarda kendinize alan seçme imkanına da sahipsiniz. İlk sene alınması gereken; Siyaset Bilimi, Uluslararası Çalışmalar, Kültürel Çalışmalar, Psikoloji ve Ekonomi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı ders kataloğuna sahip olup, 2. Yıldan itibaren uzmanlaşmak istediğiniz alanı seçerek, diplomada yazacak mesleğini belirleyebilirsiniz.

Sanat ve Sosyal Bilimler bölümünü bitiren öğrenciler; Seçecekleri meslek dalında uzmanlaştıktan sonra, alanlarının bulunduğu her türlü özel ve kamu kuruluşlarında çalışabilir.

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Sabancı Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
SABANCI ÜNİVERSİTESİSanat ve Sosyal Bilimler Programları(İngilizce)(Burslu)EA483.0016933
SABANCI ÜNİVERSİTESİSanat ve Sosyal Bilimler Programları(İngilizce)(%50 İndirimli)EA407.005419813
SABANCI ÜNİVERSİTESİSanat ve Sosyal Bilimler Programları(İngilizce)(%25 İndirimli)EA336.0063123986
SABANCI ÜNİVERSİTESİSanat ve Sosyal Bilimler Programları(İngilizce)(Ücretli)EA299.0025235490

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!