Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Sanat Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sanat Yönetimi Taban Puanları, Sanat Yönetimi Başarı Sıralamaları, Sanat Yönetimi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sanat Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sanat etkinlikleri için hazırlık süreci çok önemlidir. Bu süreci başarılı bir şekilde yürütmek için, bilgi sahibi ve donanımlı personellere ihtiyaç vardır. Sanat Yönetimi bölümü, sanat etkinliklerinin düzenlenmesi için gerekli niteliklere sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Özellikle sanat organizasyonların ilgili kişiler için uygun bir meslektir. Öğrenciler, sanat tarihi üzerine de dersler alırlar. Bu mesleği yapmak isteyen bireylerin insani ilişkileri de kuvvetli olmalıdır. Bu nedenle öğrenciler halkla ilişkiler veya iletişim gibi dersler de alır.

Bölümden mezun olan öğrenciler; sanat etkinliklerinin gerçekleştiği her alanda çalışabilir. Özellikle müze ve sergilerde de iş imkanları bulmasına ek, gerekli donanıma sahip olduktan sonra ise, sanat eleştirmeni olarak da görev alabilme şansına sahiptir.

Sanat Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Kültür Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİSanat Yönetimi(Burslu)SÖZ360.00460049
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİSanat YönetimiSÖZ347.006088755
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİSanat Yönetimi(Burslu)SÖZ322.003166488
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİSanat Yönetimi(%75 İndirimli)SÖZ229.0027784495
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİSanat Yönetimi(%75 İndirimli)SÖZ228.0025785812
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİSanat Yönetimi(Ücretli)SÖZ0.0011Dolmadı

Sanat Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!