Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Şarap Üretim Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Şarap Üretim Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Şarap Üretim Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Şarap Üretim Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Şarap Üretim Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön programı olan Şarap Üretim Teknolojisi bölümü; şarap kültürü, yapımı ve tadım teknikleri konularında merakı olan ve bu alanda çalışmalar yapmak isteyen aday öğrencilerin tercihlerine ekleyebileceği bir bölümdür. Bölüm, kaliteli şarap üretiminin olmazsa olmazı; kaliteli üzüm yetiştiriciliğini de kapsayan bir eğitim içeriğine sahiptir. Bu program kapsamında: Şarapçılık alet ve makinaları, toprak bilgisi, fermantasyon teknolojisi, şaraplık üzüm çeşitleri ve özellikleri gibi dersler alarak mezun olan aday öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Gıda Mühendisliği ve Bitki Koruma gibi ilgili lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Şarap Üretim Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; Tarım ve Köy İşleri Bakanlığında, tarım il ve ilçe müdürlüklerinde, araştırma enstitülerinde, bağcılık ve şarap içerikli özel sektör kuruluşlarında, bağ tesislerinde ve şarap fabrikalarında çalışabilir.

Şarap Üretim Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ Şarap Üretim TeknolojisiTYT211.00201427287

Şarap Üretim Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!