Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Seramik, Cam ve Çinicilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Seramik, Cam ve Çinicilik 2 Yıllık Taban Puanları, Seramik, Cam ve Çinicilik 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Seramik, Cam ve Çinicilik 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Seramik, Cam ve Çinicilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Seramik, Cam ve Çinicilik bölümü, alanıyla ilgili sektördeki büyük ve küçük işletmelerin teknik, teknolojik, sanatsal açıdan ihtiyacını karşılayabilen teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Temel sanat eğitimi, seramik ve cam hammaddeleri, seramik temel tasarımı, endüstriyel seramik şekillendirme teknikleri, seramik ve cam fırınları gibi derslere görerek mezun olan aday öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile 4 yıllık Seramik Mühendisliği, Seramik, Seramik Sanatları, Seramik ve Cam, Seramik ve Cam Tasarımı, Cam ve Çini lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Seramik, Cam ve Çinicilik bölümünü bitiren öğrenciler; seramik fabrikaları ve seramik atölyelerinde çalışabilmelerine ek, kamu ve özel sektörde de iş bulabilme fırsatına sahiptir.

Seramik, Cam ve Çinicilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Ege Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Trakya Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA Seramik, Cam ve ÇinicilikTYT241.00601007805
EGE ÜNİVERSİTESİ Seramik, Cam ve ÇinicilikTYT220.00401313004
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Seramik, Cam ve ÇinicilikTYT201.00151557277
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Seramik, Cam ve ÇinicilikTYT224.00301615039
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ Seramik, Cam ve ÇinicilikTYT0.0020Dolmadı
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Seramik, Cam ve Çinicilik (KKTC Uyruklu)TYT0.001Veri Yok

Seramik, Cam ve Çinicilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!