Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Sermaye Piyasası (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sermaye Piyasası (Yüksekokul) Taban Puanları, Sermaye Piyasası (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Sermaye Piyasası (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sermaye Piyasası (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yatırım danışmanlığı son zamanların popüler mesleklerinden birisidir. Borsada paralarını değerlendirmek isteyen müşteriler, bu konuda uzman danışmanlara ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaca yönelik, Sermaye Piyasası bölümü, borsalarda ve bankalarda bulunan yatırımları değerlendirecek özellikte eğitimler verir. Bölüm öğrencileri hem ulusal hem de uluslararası fonlar hakkında eğitim almasına ek, hukuk ve sosyoloji alanında aldıkları dersler ile tam donanımlı olarak mezun olurlar.

Sermaye Piyasası bölümünü bitiren bireyler Portföy Yöneticisi olarak çalışır. Bankalarda bu unvan ile çalışabilir ve şirketlerde veya firmalarda Portföy Danışmanı olarak görev alabilir. Sektörün gelişmesi ile beraber, nitelikli elemanlara daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle, geleceğin önemli meslekleri arasında görülmektedir. İş imkanları zaman içerisinde daha da artacaktır.

Sermaye Piyasası Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Beykent Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
MARMARA ÜNİVERSİTESİSermaye PiyasasıEA272.0060368539
MARMARA ÜNİVERSİTESİSermaye Piyasası(KKTC Uyruklu)EA0.001Dolmadı

Sermaye Piyasası (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!