Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Taban Puanları, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Başarı Sıralamaları, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Turizm, giderek gelişen bir sektördür ve bu nedenle yeni elemanlara her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle seyahat planlarını yönetecek ve insanlarla iyi ilişki kurabilecek nitelikte personeller gerekmektedir. Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümü­­­, ­­­­­­­­ tarih ve kültür ile ilgili, gezerek çalışmayı seven, insanlarla iyi iletişim kurabilen mezunlar yetiştirir. Turizm sektöründe çalışmak isteyen kişilerin, iyi derecede yabancı dil bilmesi ise, bölüm süresince ve bölüm sonrası, oldukça fayda sağlayacaktır.

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan öğrenciler, rehber olarak turizm firmalarında çalışabilir. Havayolu firmalarında farklı pozisyonlarda iş bulabilecekleri gibi, Devlet bünyesinde memur olarak görev alma şansları da bulunmaktadır. Gelişen sektör, yeni mezunlar için geniş iş fırsatlarına sahiptir.

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİSeyahat İşletmeciliği ve Turizm RehberliğiEA228.0060734971
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİSeyahat İşletmeciliği ve Turizm RehberliğiEA224.0060766422
İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİSeyahat İşletmeciliği ve Turizm RehberliğiEA0.0020Dolmadı

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!