Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği (Yüksekokul) Taban Puanları, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümünün amacı, bilimsel ve kaliteli bir eğitim öğretim sağlamak suretiyle turizm sektörü için nitelikli turist rehberleri ile orta ve üst kademe yönetici adayları yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda iyi derecede yabancı dil bilen, Türkiye’yi; tarihi, kültürü ve coğrafyasıyla en iyi şekilde tanıyan, iyi insan ilişkileri kurabilen, analitik düşünebilen, sorun çözme, yönetim ve organizasyon bilgisi ve yeteneği gelişmiş, hoşgörü, nezaket, saygı, dürüstlük gibi temel sosyal değerlere sahip, liderlik ve temsil yeteneği olan nitelikli turist rehberleri ve yönetici adayları yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Mezunların çalışma alanları

-Bağımsız turist rehberi, seyahat acentasına bağlı turist rehberi, müze rehberi olarak çalışabilme imkanı,
-Seyahat acentası yöneticisi ve enformasyon memuru olma imkanı,
-Başarılı ve yatkın öğrenciler için akademik kariyer imkanı.
-Kendi işlerini kurabilme ve iş yeri açabilme imkânı
-Havayolu işletmelerinde çalışma imkanı,
-Etkinlik- organizasyon şirketlerinde çalışma imkan
-Lisans eğitimini başarı ile tamamlayan adaylar ALES sınavından geçerli not almaları ve yeterli düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları koşuluyla lisansüstü programlarda öğrenim görebilirler.

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!