Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Taban Puanları, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Başarı Sıralamaları, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü, sigorta sektöründe yeni kazanımların oluşmasını sağlamaktadır ve olanakların korunması adına oldukça önemli bir bölümdür. Bireysel risk faktörlerinin planlanmasını ve bireylerin bu risk faktörlerinden doğacak zararların ortadan kaldırılmasını hedeflerler. Ekonomi bünyesinde kaynakların korunması giderek daha önemli hale geldiği için, bölüm zamanla daha da popüler olacaktır.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümünden mezun olan öğrenciler, sadece ülke sınırları içinde değil, uluslararası işlerde de çalışabilme fırsatıyla, mezun olur olmaz tanışırlar. Kamu kuruluşlarında iş olanakları da oldukça geniştir; Devlet bünyesinde sigorta işlemleri ile ilgilenen kurumlarda alımlar giderek artmaktadır. Özel kuruluşlarda çalışmak isteyen kişiler için de sigorta şirketleri farklı bir seçenek olabilir ve sigortacılıkta yenilikler arttıkça, zaman içerisinde iş sahası genişleyecektir.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Başkent Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİSigortacılık ve Risk Yönetimi(Fakülte)(Burslu)EA287.004289792
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİSigortacılık ve Risk Yönetimi(Fakülte)(%75 İndirimli)EA222.0021780556
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİSigortacılık ve Risk Yönetimi(Fakülte)(Ücretli)EA0.002Dolmadı
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİSigortacılık ve Risk Yönetimi(Fakülte)(KKTC Uyruklu)EA0.001Dolmadı
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİSigortacılık ve Risk Yönetimi(Fakülte)(%50 İndirimli)EA0.008Dolmadı
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİSigortacılık ve Risk Yönetimi(Fakülte)EA0.0040Dolmadı

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!