Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Sigortacılık ve Risk Yönetimi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sigortacılık ve Risk Yönetimi (Yüksekokul) Taban Puanları, Sigortacılık ve Risk Yönetimi (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Sigortacılık ve Risk Yönetimi (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Can ve mal güvenliği vaz geçilmez bir insan hakkı o halde gelişimini sürdürecek olan sigortacılık sektöründe çalışmak istemez misin? Bölüm sigorta sektöründe çalışacak, sigorta sektörünün sağlıklı bir yapıya kavuşturulmasında rol oynayacak donanımlı bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Eğitimin süresince ülkemiz sigorta sektörünün durumu hakkında bilgi edinebilir, başka ülkelerin sigorta sistemlerini inceleyebilirsin. Bu program kapsamında Hayat ve Hayat Dışı Sigorta, Reasürans, Risk Yönetimi, Sigortacılıkta Pazarlama ve Satış Teknikleri, Sigorta Hukuku, Avrupa Birliği’nde Sigortacılık, Sigortacılıkta Hasar ve Tazminat Uygulamaları, Aktüerya Matematiği, Sigorta İstatistiği ve Risk Analizi gibi mesleki dersler alabilirsin.

Bölüm mezunları sigorta ve sosyal güvenlik kuruluşlarında uzman ve danışman olarak çalışabilirler. Ayrıca Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Sayıştay, BDDK, SPK, kamu ve özel bankalar ile diğer kamu kuruluşlarının, sigorta işletmelerinin, danışmanlık şirketlerinin, menkul kıymet aracı kuruluşlarının ve özel sektör işletmelerinin finans bölümlerinde Finansal Analist, Risk Analisti, Risk Yöneticisi, Sigorta Brokeri, Sigorta Uzmanı, Sigorta Pazarlamacısı, Denetim Elemanı, yatırım fonlarının ya da bireysel emeklilik fonlarının yönetiminde Portföy Yöneticisi olarak çalışabilirler. İsteyen mezunlar Serbest Muhasebeci, Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir olarak bağımsız çalışmayı tercih edebilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİSigortacılık ve Risk Yönetimi(Yüksekokul)EA0.0030Dolmadı

Sigortacılık ve Risk Yönetimi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!