Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Taban Puanları, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Başarı Sıralamaları, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

‘’Sosyal Güvenlik’’ son zamanlarda daha çok karşımıza çıkan ve ihtiyaç hali durumuna geldiğinden ötürü; ülkemizde de aktif olarak çalışan sosyal güvenlik sisteminin ilerlemesinde kolaylıklar sağlamak adına bu bölüm açılmıştır. Bölüm öğrencilerine, sosyal güvenlik ve sigortacılık sisteminde kullanılan tüm yöntemler öğretilmektedir. Matematiksel işlemler bölüm derslerinde sıkça kullanılmaktadır; sigortacılık ve sosyal güvenlik sistemine dair hukuksal kavramların da bilinmesi ve uygulanması gerekmektedir. Bölüm mezunlarının kazandığı özelliklerden bir tanesi de iletişim becerisidir.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümünden mezun olan adaylar, kamu kuruluşlarının birçoğunda görev alabilir. (Kamu kuruluşları için KPSS puanı bulunması gerekmektedir.) Bu sınava girmek istemeyen kişiler özel sektörde de iş bulma fırsatına sahiptir. Kısacası; çalışan bulundurmak zorunda olan her firma, bölüm mezunlarına ihtiyaç duymaktadır.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Başkent Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik(Burslu) EA 246.00 12 561898
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik EA 229.00 60 727733
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik(İÖ) EA 216.00 30 802864
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik(Ücretli) EA 0.00 4 Dolmadı
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik(%50 İndirimli) EA 0.00 7 Dolmadı
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik(%75 İndirimli) EA 0.00 7 Dolmadı

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!