Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Taban Puanları, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Başarı Sıralamaları, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

‘’Sosyal Güvenlik’’ son zamanlarda daha çok karşımıza çıkan ve ihtiyaç hali durumuna geldiğinden ötürü; ülkemizde de aktif olarak çalışan sosyal güvenlik sisteminin ilerlemesinde kolaylıklar sağlamak adına bu bölüm açılmıştır. Bölüm öğrencilerine, sosyal güvenlik ve sigortacılık sisteminde kullanılan tüm yöntemler öğretilmektedir. Matematiksel işlemler bölüm derslerinde sıkça kullanılmaktadır; sigortacılık ve sosyal güvenlik sistemine dair hukuksal kavramların da bilinmesi ve uygulanması gerekmektedir. Bölüm mezunlarının kazandığı özelliklerden bir tanesi de iletişim becerisidir.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümünden mezun olan adaylar, kamu kuruluşlarının birçoğunda görev alabilir. (Kamu kuruluşları için KPSS puanı bulunması gerekmektedir.) Bu sınava girmek istemeyen kişiler özel sektörde de iş bulma fırsatına sahiptir. Kısacası; çalışan bulundurmak zorunda olan her firma, bölüm mezunlarına ihtiyaç duymaktadır.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Başkent Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİSigortacılık ve Sosyal Güvenlik(Burslu)EA246.0012561898
DÜZCE ÜNİVERSİTESİSigortacılık ve Sosyal GüvenlikEA229.0060727733
DÜZCE ÜNİVERSİTESİSigortacılık ve Sosyal Güvenlik(İÖ)EA216.0030802864
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİSigortacılık ve Sosyal Güvenlik(Ücretli)EA0.004Dolmadı
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİSigortacılık ve Sosyal Güvenlik(%50 İndirimli)EA0.007Dolmadı
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİSigortacılık ve Sosyal Güvenlik(%75 İndirimli)EA0.007Dolmadı

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!