Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Sigortacılık (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sigortacılık (Yüksekokul) Taban Puanları, Sigortacılık (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Sigortacılık (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sigortacılık (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gelişen sektör ile beraber, Sigortacılık bölümü artık bir gereklilik halini almıştır. Sigortacılık sektöründe donanımlı kişilere duyulan ihtiyaç ise aynı oranda gün geçtikçe artmaktadır. Sigortacılık bölümü, pazarlama ve tanıtım kabiliyeti olan, ani durumlarda pratik çözümler üreten ve sektör ile ilgili bilgiye sahip elemanlar yetiştirir. Bu sektörde çalışmak isteyen kişilerin, iyi bir anlatıcı olmaları ise, meslek boyunca, bir adım önde olmalarına olanak sağlar.

Sigortacılık bölümünden mezun olan öğrencilerin; iş imkanları arasında bankalar bulunmaktadır ve sigorta eksperliği bölüm mezunlarının yapacağı işlerden bir tanesidir. Sigortacı olarak çalışmak isteyenler, acentelerde mesleklerini yapabilme fırsatına sahiptir ve buna ek, sigorta eksperliği yapan şirketler de bu bölüm mezunların ihtiyaç duyar. Mezun olmadan önce, dijital sigortacılık hakkında araştırmalar yapan ve bilgi sahibi olan bireyler, daha kolay iş bulur.

Sigortacılık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Başkent Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
MARMARA ÜNİVERSİTESİSigortacılıkEA274.0060356548
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİSigortacılıkEA248.0070543734

Sigortacılık (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!