Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Sinoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Sinoloji Taban Puanları, Sinoloji Başarı Sıralamaları, Sinoloji Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sinoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sinoloji, en eski uygarlıklardan biri olan Çin uygarlığının araştırılmasına katkı sağlayan, onların kültürünü konu edinen bir bilimdir. Bölümün asıl amacı; tarihi aydınlatmak amacıyla, Çin uygarlığının bir kaynak olarak kullanılmasına yardımcı olmaktır. Bölümün bir diğer ve en önemli faydası ise; Çin kaynaklarından yola çıkarak kendi tarihimize de ışık tutmayı sağlamaktır. Yazılı kaynakların yetersiz kaldığı dönemlere kadar, Türk tarihinin araştırılmasına yardımcı olan bölüm oldukça önemlidir. Araştırmacı yönü olan ve tarihe büyük bir merak duyan her öğrenci için; bu bölüm, oldukça güzel bir fırsattır.

Sinoloji bölümünden mezun olan öğrenciler, araştırmaları ile tarihe ışık tutmakla kalmayarak, fakültelerin iş birliği ile, Çin’e giden de birçok öğrenci olma fırsatını yakalamaktadır. Bunlara ek olarak; Kültür ve Turizm bakanlığı bünyesinde iş bulabilir ve çeşitli üniversitelerde de görev alabilir.

Sinoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Ankara Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ANKARA ÜNİVERSİTESİ Sinoloji DİL 399.00 30 14906

Sinoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!