Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Havayolu trafiğinin arttığı günümüzde hava ulaştırma sektörüne ilgi duyuyorsan Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği senin için doğru bir seçim olabilir. Bölüm havacılık sektöründe faaliyet gösteren havayolu, havaalanı ve diğer havacılık işletmelerinde sektöre yönelik temel bilgi ve becerilerle donanmış bireylerin yetiştirilmesini amaçlar. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Yolcu, Kargo, Operasyon ve Ramp Departmanlarını içeren Yer Hizmetleri, Havayolu Taşımacılığı, Havaaracı Bakım ve Yönetimi, Seyrüsefer Sistemleri, Hava Trafik ve Havaalanı İşletmeciliği birimlerinin entegrasyonu sonucu oluşan Hava Taşımacılığı sisteminin tamamına yönelik eğitimlerin verildiği bir bölümdür. Havacılık sektörünün dili İngilizce’dir. Eğer mesleğinde ilerlemek istiyorsan ileri seviyede İngilizce öğrenmelisin. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği alanında hem iki yıllık hem de dört yıllık eğitim programları bulunur.

2 yıllık Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programı kapsamında İngilizce, Yer Hizmetleri ve Ramp, Yolcu Hizmetleri, Meteoroloji, Veri Tabanı Uygulamaları, Rezervasyon-Biletleme, Seyahat Acentacılığı, İkram ve Servis Teknikleri, Turizm Coğrafyası, Anadolu Uygarlıkları, Özel İlgi Turizmi, Havacılık Güvenliği, Hava Trafik Kuralları ve Hizmetleri, İlk Yardım ve Sağlık Bilgisi gibi dersler alabilirsin. Mezun olduğunda Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Meslek Elemanı unvanı kazanırsın. Programı tamamladıktan sonra istersen Dikey Geçiş Sınavıyla Lojistik Yönetimi, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Ulaştırma ve Lojistik gibi pek çok lisans programına geçiş yapabilirsin. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Meslek Elemanları özel ve kamu havayolu şirketlerinde, uçuşla ilgili tüm organizasyonlarda (planör, balon), havaalanlarında, lojistik firmalarında, seyahat ve turizm acentelerinde, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünde, ulaşım alanında faaliyet gösteren turistik seyahat işletmelerinde çalışabilirler.

4 yıllık Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programı kapsamında İngilizce, Matematik, Davranış Bilimleri, Uçak Bilgisi,Hava Trafik Kontrolleri, Aerodinamik ve Performans, Hareket ve Hava Seyrüseferi, İşletme, Muhasebe gibi dersler alabilirsin. Mezun olduğunda Sivil Hava Ulaştırma İşletmecisi unvanı kazanırsın. Sivil Hava Ulaştırma İşletmecisi hava limanları ve terminallerin verimli bir biçimde yönetilmesinden ve yolcuların güvenli ve rahat bir biçimde seyahat etmelerinden sorumludur. Bölüm mezunları Türk Hava Yolları, özel havayolu işletmeleri, havaalanları, havaalanı yer hizmetleri, ikram ve kargo işletmeleri ile diğer havacılık kuruluşlarında çalışabilirler.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Üniversitesi, Atatürk Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Açıköğretim)TYT189.0020001716601
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Açıköğretim)TYT0.001250Dolmadı

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!