Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler (Açıköğretim) Taban Puanları, Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler (Açıköğretim) Başarı Sıralamaları, Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler (Açıköğretim) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İçinde yaşadığın dünya düzenini daha yakından incelemek istemez misin? Bölüm, başta yaşadığın ülke olmak üzere tüm dünya ülkelerinin tarihleri, politikaları ve ekonomileri hakkında bilgi sahibi, geçmiş ve bugün arasında bağlantı kurabilen ve ülkesini uluslararası platformda temsil edebilecek bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Özellikle 1945’ten sonra dünya barışını korumak amacıyla sayısı hızla artan milletlerarası kuruluşlarla birlikte bölüm mezunlarına duyulan ihtiyaç artmıştır. Türkiye Tarihi, Dünya tarihi, Avrupa Birliği, Avrupa Birliği-Türkiye İlişkileri, ABD – Türkiye İlişkileri, Uluslararası Hukuk, İnsan Haklarının Gelişimi, Sokrates’ten başlayıp 21. yüzyıl düşünürlerine politika kavramının gelişimini inceleyen Politik Düşünce Tarihi gibi sözel dersler bölümün temelini oluşturur. Ekonomi dersleri de genel ekonomi terimleri ve kavramları üzerinde durarak dünya düzeninin temelini oluşturan para-politika ilişkisini anlatır. Bu açıdan tam bir eşit ağırlık bölümüdür diyebiliriz. Eğer güncel siyasi olayları takip etmeyi, okumayı, araştırmayı ve olayları farklı pencerelerden yorumlamayı seviyorsan, tarihe ilkokul ve lisede gördüğün derslerin ötesinde bir ilgi duyuyorsan, farklı kültürleri merak ediyorsan ve yabancı dil öğrenmek fikri seni heyecanlandırıyorsa Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü senin için doğru bir seçim olabilir. Ayrıca üniversitede alacağın seçmeli derslerle Rusya / Avrupa Birliği gibi belli bir ülkenin / kuruluşun tarihi, iç ve dış politikaları üzerine ya da İnsan Hakları, Uluslararası Hukuk vb. bir alanda uzmanlaşabilirsin.

Akademik kariyer yapmanın yanında bölüm mezunları NATO, Birleşmiş Milletler vb. uluslararası kuruluşlarda ve T.C. Dış İşleri Bakanlığı’nın farklı kademelerinde çalışabilir ya da çok uluslu şirketlerin yaygınlaşmasıyla birlikte özel sektörde rahatlıkla çalışma imkanı bulabilir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİSiyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler(Açıköğretim)EA0.00500Dolmadı

Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!