Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Taban Puanları, Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Başarı Sıralamaları, Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Günümüzün önemli konularından olan bürokratik işlemler, bölüm mezunları tarafından gerçekleştirilir. Bölümün amacı, uluslararası iletişimi gerçekleştiren bürokratları ve diplomatları ülkemize kazandırmaktır. Dersler öğrencilere çok yönlü olarak verilir; Dünya siyaseti ve ekonomileri, iktisat gibi dersler bunlardan birkaçıdır. Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümünde, mesleği tam anlamıyla yapabilmek adına, yabancı dil bilmek, oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan öğrenciler, Kamu kuruluşlarında görev alabilmelerine ek, özel sektörde de iş bulma olanağına sahiptir fakat bu olanaklar için, iyi derecede yabancı dil gerekmektedir. Yabancı dili iyi olan mezunlar ,şirketlerin dış ticaret bölümlerinde de kendilerine uygun iş fırsatı bulabilir.

Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Boğaziçi Üniversitesi, Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Mef Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİSiyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler(%25 İndirimli)EA0.005Dolmadı
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİSiyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler(%50 İndirimli)EA0.003Dolmadı
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİSiyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler(Ücretli)EA0.005Dolmadı

Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!