Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Sondaj Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Sondaj Teknolojisi Taban Puanları, Sondaj Teknolojisi Başarı Sıralamaları, Sondaj Teknolojisi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sondaj Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Sondaj Teknolojisi bölümü, yeraltı kaynaklarının değerlendirilmesi için; su, maden ve petrol arama araştırmalarında kullanılan yöntemlerden biri olan sondaj tekniklerini, bilinçli olarak uygulayacak yetkin teknikerlerin yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Topografik ve jeolojik harita bilgisi, jeoloji ve kayaç bilgisi, hidrojeoloji, sondaj uygulamaları, kaya mekaniği, sondaj çamurları sondaj tekniği, laboratuvar dersleri kapsamında kaya mekaniği ve zemin mekaniği dersleri, kayaçların mikro yapısal, fiziksel ve mekanik özelliklerinin incelendiği dersler verilmektedir. Bu programı bitiren öğrenciler dikey geçiş sınavı ile 4 yıllık Jeofizik, Jeoloji Mühendisliği, Petrol ve Doğal Gaz lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Sondaj Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; DSİ, TPAO, MTA, EİE İdaresi ve Köy Hizmetleri gibi kamu kurumlarında çalışabilmelerine ek, petrol, maden, jeotermal, yer altı suyu ve zemin araştırma sondajcılığı yapan kurumlarında da çalışabilme fırsatına sahiptir.

Sondaj Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Sondaj Teknolojisi TYT 212.00 20 1420793
BATMAN ÜNİVERSİTESİ Sondaj Teknolojisi TYT 217.00 30 1565913
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ Sondaj Teknolojisi TYT 210.00 20 1624917
KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ Sondaj Teknolojisi TYT 0.00 30 Dolmadı
MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ Sondaj Teknolojisi TYT 0.00 30 Dolmadı
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Sondaj Teknolojisi TYT 0.00 25 Dolmadı

Sondaj Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!