Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Sosyal Hizmet (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Sosyal Hizmet (Açıköğretim) Taban Puanları, Sosyal Hizmet (Açıköğretim) Başarı Sıralamaları, Sosyal Hizmet (Açıköğretim) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sosyal Hizmet (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İnsan ihtiyaçları ve sosyal sorunlar hep ilgini çeken konularsa, insancıl ve demokratik ideallere sahipsen Sosyal Hizmet bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Bölüm Sosyal Hizmet alanı için gerekli bilgi, değer ve becerileri özümseyerek sosyal hizmet uygulamalarını gerçekleştirebilecek yönetici, planlayıcı, uygulayıcı, eğitici, araştırıcı niteliğe sahip sosyal hizmet uzmanları yetiştirmeyi amaçlar. Eğitimin süresince sosyal hizmete ilişkin tüm bilgi ve becerileri öğrenebilir kişisel-grup-toplumsal çalışma yöntemlerini kullanarak uygulama tecrübesi kazanabilirsin. Bu program kapsamında Ekonomi, Sosyoloji, Psikoloji, Siyasal Bilimler, Sosyal Psikoloji, İnsan davranışları ve Sosyal çevre, Sosyal Hizmet İçin Mevzuat, Sosyal Sorunlar, Sosyal Hizmet Araştırma, Kamu Yönetimi, Sosyal Hizmet Uygulamaları, Türkiye’nin Toplumsal Yapısı, Rapor Yazma ve Sunum Becerileri, Temel Bilgi ve İletişim Teknolojileri gibi dersler alabilirsin. Mezun olduğunda Sosyal Hizmet Uzmanı, Sosyal Çalışmacı unvanı kazanırsın. Sosyal çalışmacılar korunmaya muhtaç çocuklar, yaşlılar, sakatlar, suçlular, yoksullar, hastalar, işsizler gibi grupların sorunlarının çözümünde bireylere yardımcı olurken bu sorunların toplumsal olarak önlenmesi ve çözülmesi için toplumsal kurumlar aracılığıyla çalışmalar yürütür.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kreş ve gündüz bakım evleri, Aile Danışma Merkezleri, Yaşlı Huzurevleri, Rehabilitasyon Merkezleri, hastaneler, Cezaevleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Halkla İlişkiler birimleri Sosyal Hizmetler Uzmanlarının çalıştıkları başlıca kurumlardır. Bölüm mezunları kırsal ve kentsel alanda, kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinde Sosyal Hizmet Uzmanı olarak düzenleyici, planlayıcı, uygulayıcı görevlerde çalışırlar.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Sosyal Hizmet(Açıköğretim) EA 261.00 500 442557
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Sosyal Hizmet(Açıköğretim) EA 221.00 1250 787357

Sosyal Hizmet (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
1
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!