Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Sosyal Hizmetler (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sosyal Hizmetler (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Sosyal Hizmetler (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Sosyal Hizmetler (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sosyal Hizmetler (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İnsanca bir yaşam için sosyal refah anlayışının koruyucusu olmak ister misin? Temel insan hakları yaşam felsefen olmuşsa, sosyal adaletin gerekliliğine inanıyorsan ve insan refahının gelişimine katkıda bulunmak istiyorsan Sosyal Hizmetler bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Bölüm sürdürülebilir insani ve toplumsal gelişme için sosyal adaletin ve insan refahının gelişimine katkıda bulunan, küresel değişim ve gelişimle birlikte çeşitlenen sosyal sorunlar karşısında sorumluluk alabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Eğitimin süresince insan ihtiyaçları ve sosyal sorunlar odaklı bir anlayış geliştirebilir, çocuk yuvaları, yetiştirme yurtları gibi çeşitli sosyal hizmet alanlarında mesleki deneyim kazanabilirsin. Bu program kapsamında Sosyal Hizmetlerin Tarihçesi, Sosyal Hizmet Mevzuatı, Aile Sosyolojisi, Sosyal Hizmetlerin Yapısı Ve Yönetimi, Karşılaştırmalı Sosyal Güvenlik Sistemleri, Suçluluk ve Sosyal Hizmet, Yerel Yönetimler ve Sosyal Hizmet, Göç ve Kentleşme Sorunları, Yaşlılık ve Sosyal Hizmet, Tükiye’nin Toplumsal Yapısı, Meslek Etiği gibi dersler alabilirsin.

Bölüm mezunları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı sosyal hizmetler merkez ve taşra teşkilatlarında, Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı rehberlik ve araştırma merkezlerinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda bağlı İş ve İşçi Bulma Kurumu’nda, DPT’de, özel rehabilitasyon merkezlerinde, dezavantajlı kesimlere yönelik hizmet veren sivil toplum kuruluşlarında, Adalet Bakanlığı’na bağlı cezaevleri ve denetimli serbestlik bürolarında, nüfus planlaması ile ilgili kuruluşlarda, yerel yönetimlerin sosyal hizmet ve sosyal yardım birimlerinde çalışabilirler.

Sosyal Hizmetler (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Atatürk Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)TYT191.0085001698658
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)TYT188.0022001731967
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)TYT0.002000Dolmadı

Sosyal Hizmetler (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!