Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Sosyoloji Ders Kitabı Tuna Yayınları

Sosyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları Sayfa 112

Sosyoloji Ders Kitabı Sayfa 112 Cevapları Tuna Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Sosyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları Sayfa 112

1. Aşağıdaki görselleri inceleyerek Türk toplumunda yaygın olan örf, âdet, gelenek ve göreneklere uygun örnekler veriniz.

  • Cevap: Bayramlarda büyüklerin ellerinden öpmek, bayrağın yere düşmesine izin vermemek, mevlit ve cenaze yemekleri Türk toplumundaki örf, adet, gelenek ve göreneklere örnektir.

2. Kökleşmiş kültür ögeleri olarak da adlandırılan örf, âdet, gelenek ve göreneklerin kültürlere göre nasıl farklılaştığını örnek vererek değerlendiriniz.

  • Cevap: Türk kültürü ve Hindistan kültüründe düğünler oldukça gösterişli ve kalabalık olur. Fakat iki kültüre ait düğünlerin kendine özgü gelenekleri vardır. Hintlilerin düğünleri, geleneksel danslarla başlar ve herkes şarkıya eşlik ederek dans eder. Türkiye’de ise dansa eşlik edilse bile, şarkıya eşlik etmek fazla sık rastlanan bir gelenek değildir.

Sosyoloji Ders Kitabı Tuna Yayınları Sayfa 112 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
2
unlike
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!