Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Sosyoloji Ders Kitabı Tuna Yayınları

Sosyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları Sayfa 130

Sosyoloji Ders Kitabı Sayfa 130 Cevapları Tuna Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Sosyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları Sayfa 130

Özellikleri ne olursa olsun bütün toplulukların ve toplumların varlığını sürdürebilmesi, ortak bir yaşamı sağlayabilmesi için belli örgütlenmelerin ve ilişkilerin oluşturulması çok önemlidir. Aşağıda farklı toplulukları temsil eden görseller verilmiştir. Bu görselleri inceleyerek verilen soruları cevaplayınız.

1. Bir toplumsal yaşamın kurulabilmesi, geliştirilebilmesi ve sürdürülebilmesi için o toplulukta ya da toplumda hangi ihtiyaçların giderilmesi gerekir?

  • Cevap: Barınma, beslenme ve eğitim ihtiyaçlarının eksiksiz olarak karşılanması ve bunun bir sürekliliğe dökülmesi gerekmektedir.

2. Söz konusu ihtiyaçları karşılayabilmek amacıyla toplumsal yaşamda ne gibi örgütlenmelerin ve ilişkilerin geliştirilmesi gerekir?

  • Cevap: Eğitim kurumlarının kurulması, yeteri kadar barınma alanı yapılması ve tarımın arttırılması gerekmektedir.

Sosyoloji Ders Kitabı Tuna Yayınları Sayfa 130 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
2
angry
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!