Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Sosyoloji Ders Kitabı Tuna Yayınları

Sosyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları Sayfa 146

Sosyoloji Ders Kitabı Sayfa 146 Cevapları Tuna Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Sosyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları Sayfa 146

Aşağıdaki farklı dinlerden bireyleri temsil eden görselleri inceleyiniz. Bunlara dayanarak aşağıdaki soruları yanıtlayınız.

1. Farklı dinlerin toplumsal hayatı düzenlemedeki benzerlikleri neler olabilir? Yorumlayınız.

  • Cevap: Günah kavramını, toplumsal bir suç olarak kabullenilmesi ve yanlış görülmesi her dinde görülen bir şeydir. Cinayet işlemek bir suç olduğu gibi, günah da olduğu için, bireylerin daha duygusal bir yöntemle kural ve kanunları kabullenmesine yardımcı olur.

2. Dinlerin toplumsal hayatın düzenlenmesinde, insan davranışlarının olumlu yönde etkilenmesinde ne gibi rolleri vardır? Değerlendiriniz.

  • Cevap: Din tamamen kişisel bir tercih olduğu için, bireylerin duygusal yönünü ortaya koyar. Din içerisindeki günah ve sevap faktörleri, bireyleri suç ve kanunsuz davranışlardan geri çekmekte, inançlarına bağlı kalmaya itmektedir.

Sosyoloji Ders Kitabı Tuna Yayınları Sayfa 146 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!