Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Sosyoloji Ders Kitabı Tuna Yayınları

Sosyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları Sayfa 43

Sosyoloji Ders Kitabı Sayfa 43 Cevapları Tuna Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Sosyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları Sayfa 43

1. Geçmişte önemli bir meslek olarak kabul edilen nalbantlığın zamanla etkisini yitirmesi ve günümüzde bilgisayar mühendisliği gibi bir mesleğin oldukça ilgi çekmesinin nasıl açıklanabileceğini değerlendiriniz ve bu duruma uygun başka mesleklerden örnekleri sınıfta paylaşınız.

  • Cevap: Yıllar geçtikçe, teknoloji de gelişmiş ve günlük hayatımız daha da teknoloji içine çekilmiştir. Yaptığımız alışverişten, mesleklerimize kadar teknolojiye ve yaşam koşullarına adaptasyon içine girdik. Bu yüzden daha teknolojik ve modern işlerin, hem zaman, hem de fiziksel güç tasarrufu yapmak için gelişmiş olması, şaşırtıcı değildir.

2. Toplumun değişik gruplarından aynı statüde olan bireylere örnek veriniz. Bu bireylerden bazılarının neden daha fazla sayılıp sevildiğini değerlendiriniz.

  • Cevap: Daha fazla saygı ve sevgi, tamamen isim duyurmakla ilgilidir. Hayatımız internete dönüştükçe, oradaki prestijimiz, günlük hayatımızı da etkilemeye başladığı için, kendini internette güzel tanıtan insanlar, daima daha öndedir.

Sosyoloji Ders Kitabı Tuna Yayınları Sayfa 43 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
clap
0
happy
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!