Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Sosyoloji Ders Kitabı Tuna Yayınları

Sosyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları Sayfa 74

Sosyoloji Ders Kitabı Sayfa 74 Cevapları Tuna Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Sosyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları Sayfa 74

Aşağıdaki ilk iki görselde, bir şekerlemeci dükkânının geçmiş yıllardaki ve günümüzdeki görünümü, onların altındaysa eskiye ve günümüze ait iki sınıf görseli verilmiştir. Bu görselleri inceleyerek soruları cevaplayınız.

1. Toplumsal yaşamda zamana bağlı olarak nelerin değiştiği söylenebilir? Değerlendiriniz.

  • Cevap: İnsanların giyim tarzı ve çalıştıkları ortam büyük oranda değişmiştir. Zamanın şartlarına ayak uydurma adına bir modernleşmeye gidilmiş ve teknolojinin sunduğu imkanlardan faydalanılmaya başlanmıştır.

2. Toplumsal yaşamın örneklenen alanlarının geçmişteki ve günümüzdeki hâllerini kıyaslayınız. Dikkat çeken özelliklerini, ilgili görsellerin altındaki boşluklara yazınız.

  • Cevap: İki zaman da kendi şartları içinde yaşama ayak uydurma çabası içerisindedir. Geçmişte, daha insan odaklı olan çalışma sistemleri, günümüzde robotlaşmıştır. Eskiden kullanılan kara tahta, yerini akıllı tahtaya; eskiden kullanılan defter hesabı yerini bilgisayara bırakmıştır.

Sosyoloji Ders Kitabı Tuna Yayınları Sayfa 74 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!