Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Spor Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Spor Bilimleri Taban Puanları, Spor Bilimleri Başarı Sıralamaları, Spor Bilimleri Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Spor Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bölüm, spor ile ilgili tüm temel bilgileri öğrencilere vermeyi amaçlar. Hayatının içerisinde spor bulunan veya bulunmasını isteyen aday öğrencilerin. Tercih edecekleri Spor Bilimleri bölümü, kesinlikle çok uygundur. Spor bilimleri bölümünde; branşlara göre antrenman programlama ve buna uygun eğitimler verme becerileri öğretilir. Ayrıca sporu matematiksel olarak inceleyen ve somutlaşmış bir şekilde yorumlayan mezunlar yetişmesini sağlamakla beraber, performans üzerinden analizler yaparak raporlanmasına ve gelişmesine yardımcı olur.

Spor Bilimleri bölümünden mezun olan öğrenciler, (formasyon aldıkları takdirde) beden eğitimi öğretmeni olarak çalışabilir ve Devlet bünyesinde bazı spor müdürlüklerinde de çalışma fırsatına sahiptir. Özel sektörde çalışmak isteyenler ise; spor merkezinde çalışabilir veya kendi spor merkezlerini açabilir. İş çeşitliliği oldukça fazla olan Spor Bilimleri bölümünün mezunları, üniversitelerin spor ile ilgili birimlerinde eğitmenlik de yapabilirler.

Spor Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İzmir Demokrasi Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİSpor BilimleriEA244.0060580426

Spor Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!