Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Su Bilimleri Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Su Bilimleri Mühendisliği Taban Puanları, Su Bilimleri Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Su Bilimleri Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Su Bilimleri Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Deniz ve tatlı su hayvanları ile ilgilenen bir mühendislik bilimidir, Su Bilimleri ve Mühendisliği. Mezunlar, özellikle; üretim tesislerinin planlanmasına ve uygulanmasına yardımcı olur. Deniz hayvanlarına ilgi duyan ve bu ilgiyi bir mesleğe çevirmek isteyen her öğrenci için, oldukça uygun bir meslektir. Bölümü seçecek olan öğrenciler, deniz ve tatlı su hayvanlarının ithalatında ile ihracatında da rol oynamasına ek, su altı bitkilerinin sektörlerde kullanımı üzerine araştırmalar yapar. Yeni su canlılarının üretilmesine uygun ortamların hazırlanması için de çalışmalar yapan mezunlar, yumurtlama ve yavru bakımı konusunda da eğitim alır.

Su Bilimleri ve Mühendisliği bölümünden mezun olan öğrenciler, devlet kurumlarının tesislerinde veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığında çalışabilmelerinin yanı sıra, özel olarak kurulmuş işletmelere de danışmanlık yapabilir. Su ürünleri adına makineler üreten firmalarda mühendis olarak çalışabilen mezunlar, çalışma olanakları farklı branşlar eklendikçe genişlemesinin fırsatını kullanarak, kendi işletmelerini kurma hakkına da sahiptir.

Su Bilimleri ve Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİSu Bilimleri ve MühendisliğiSAY247.0050353656

Su Bilimleri Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!