Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Su Ürünleri İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Su Ürünleri İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Su Ürünleri İşletme Teknolojisi bölümü, su ürünleri işleme teknolojileri üzerine eğitim görmüş teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Ekoloji, balık üretim teknolojisi, su kimyası ve kirlenmesi, balık besleme ve yem teknolojisi, av malzemeleri yapım tekniği ve modern işletme tekniği gibi dersler verilmektedir. Eğitimin süresince; midye, karides, kalamar, tatlı su balıkları ve deniz balıklarının yanı sıra, mikro alg ve makro algleri içine alan bitkisel canlıların işleme teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmuş olan mezunlar, mezuniyet sonrası dikey geçiş sınavı ile Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği, Su Ürünleri Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği bölümlerine, Beslenme ve Diyetetik, Tarımsal Biyoteknoloji ve Gıda Mühendisliği lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Su Ürünler İşletme Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; her türlü su ürünleri işleme tesislerinde hammaddenin temizlenmesi, işlenmesi, ürün elde edilmesi, elde edilen ürünün şoklanması ve paketlenmesi aşamalarında çalışabilir. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, il müdürlükleri, ilçe ziraat müdürlükleri ve belediyelerde de iş bulabilen mezunlar, geniş bir iş ağına sahiptir.

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Yalova Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
YALOVA ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri İşleme TeknolojisiTYT0.0020Dolmadı

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!