Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Sulama Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sulama Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Sulama Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Sulama Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sulama Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Sulama Teknolojisi bölümü; bitki- toprak-su ilişkilerini detaylıca bilen, bildiğini doğru uygulayabilen teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Sulama yöntemleri, hidrolojik ve tarımsal mekanizasyon gibi mesleki dersler verilmektedir. Eğitim sürecinde, AutoCad tasarım dersleriyle sulama sistemlerinin tasarlanması ve araziye doğru bir şekilde uygulanması konusunda bilgi ve deneyim sahibi olabilen öğrenciler, mezuniyet sonrası dikey geçiş sınavı ile 4 yıllık Tarımsal Yapılar ve Sulama, Orman Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı gibi lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Sulama Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; Devlet Su İşlerinde, sulama birliklerinde, Orman ve Tarım Bakanlığına bağlı fidanlıklarda ve her türlü sulama işi yapan özel kuruluşlarda çalışabilir.

Sulama Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA Sulama Teknolojisi TYT 234.00 30 1172315

Sulama Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!