Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Sümeroloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Sümeroloji Taban Puanları, Sümeroloji Başarı Sıralamaları, Sümeroloji Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sümeroloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Eski dönem uygarlıkları üzerine araştırmalar yapan Sümeroloji bölümü, tarihe meraklı ve araştırmacı yönü kuvvetli kişiler için, uygun bölümlerin başında gelmektedir. Bölümü tercih edecek olan aday öğrenciler için, farklı dilleri öğrenmeye yatkın ve istekli olmak oldukça önemlidir. Bölüm içerisinde kültürlerin ve dillerin üzerine yapılan çalışmalar, Türk tarihinin aydınlatılmasına da oldukça yardımcı olmaktadır. Anadolu döneminde kullanılan yazı tiplerinin okunmasını ve bilgilerin günümüze ulaşmasını da sağlayan bölüm; eski dönemlerde kullanılmış, orijinal belgelerin üzerinde dil çalışmaları yaptığından dolayı birçok yönden dikkat ve istek gerektirmektedir.

Sümeroloji bölümünden,’’sümerolog’’ unvanını alarak mezun olan öğrenciler; üniversitelerin ilgili bölümlerinde araştırma görevlisi olarak çalışabilecekleri gibi, çivi yazısı üzerinde uzmanlaşarak, müzelerde ve bürolarda da görev alabilir. Bu tip eski yazı kalıntılarının olduğu bölgelerde, rehber olarak çalışabilme fırsatları da bulunan sümerolog adaylarının kazı alanlarında, farklı meslek grupları ile beraber ekip olarak çalışabilme fırsatları da bulunmaktadır.

Sümeroloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Ankara Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ANKARA ÜNİVERSİTESİ Sümeroloji SÖZ 307.00 20 229920

Sümeroloji Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!