Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Üniversite Taban Puanları

Sumgayıt Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sumgayıt Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Sumgayıt Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sumgayıt Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Sumgayıt Devlet Üniversitesi Başarı Sıralamaları siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladık. Yayınımızı inceledikten sonra aklınıza gelen soruları yorum bölümüne yazabilirsiniz. Aynı zamanda Sumgayıt Devlet Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralamaları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Sumgayıt Devlet Üniversitesi (Azerice: Sumqayıt Dövlət Universiteti), 2000 yılında Azerbaycan’ın Sumgayıt şehrinde kurulan bir devlet üniversitesidir. Üniversite’nin ilk rektörü Nadir Kahramanov olmuştur ve mevcut rektörü ise Elhan Hüseynov’dur. 1962’de kurulan Sumgayit Devlet Üniversitesi, uluslararası en iyi uygulamalardan yararlanmaktadır. Sumgayit Devlet Üniversitesi, sadece bir bilimsel ve eğitim kurumu olarak değil, aynı zamanda kentin tüm alanlarında bir zekâ ve kültür merkezi olarak faaliyetlerini sürdürmekte ve geliştirmektedir. Sumgayıt Devlet Üniversitesi deneyim alışverişiyle çok ilgilenir ve bunu uygulamaktadır. Avrupa ülkesinin katıldığı Bologna eğitim sürecinin belirlediği görevleri yerine getirmek için eğitim sistemine girmesinden bu yana emin adımlar atmıştır. Bilimin gelişmesi için kapsamlı maddi ve entelektüel kaynaklara sahip olan SDÜ, en prestijli üniversitelerden biri haline gelmiştir.

NOT: Tablo ÖSYM ve YÖK ATLAS tarafından hazırlanan en güncel listedir.

Sumgayıt Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!