Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları, Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü; süs bitkilerinin tanınması, kullanım yerleri, güneş, toprak ve su istekleri, üretimleri, bakımları, sera içi ve sera dışı üretim ve geliştirme koşullarını uygulayabilecek teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Botanik, toprak bilgisi, fidanlık, genel plantasyon tekniği, süs bitkileri yetiştiriciliği ve iç mekân süs bitkileri gibi dersler verilmektedir. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile 4 yıllık Bahçe Bitkileri, Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması, Bitki Koruma ve Peyzaj Mimarlığı lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünü bitiren öğrenciler; Çevre ve Orman Bakanlığına bağlı il/ ilçe müdürlük ve işletmelerinde, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına bağlı tarım il/ilçe müdürlüklerinde, belediyelerin Park ve Bahçe Müdürlüklerinde, fidan üretimi yapılan özel işletmelerde ve peyzaj mimarisiyle ilgilenen firmalarda çalışabilir.

Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Bursa Uludağ Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA Süs Bitkileri Yetiştiriciliği TYT 256.00 50 1158522
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Süs Bitkileri Yetiştiriciliği TYT 260.00 40 1706194
İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ Süs Bitkileri Yetiştiriciliği TYT 189.00 40 1709189
MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ Süs Bitkileri Yetiştiriciliği TYT 0.00 25 Dolmadı
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Süs Bitkileri Yetiştiriciliği TYT 0.00 25 Dolmadı

Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!