Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları, Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü; süs bitkilerinin tanınması, kullanım yerleri, güneş, toprak ve su istekleri, üretimleri, bakımları, sera içi ve sera dışı üretim ve geliştirme koşullarını uygulayabilecek teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Botanik, toprak bilgisi, fidanlık, genel plantasyon tekniği, süs bitkileri yetiştiriciliği ve iç mekân süs bitkileri gibi dersler verilmektedir. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile 4 yıllık Bahçe Bitkileri, Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması, Bitki Koruma ve Peyzaj Mimarlığı lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünü bitiren öğrenciler; Çevre ve Orman Bakanlığına bağlı il/ ilçe müdürlük ve işletmelerinde, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına bağlı tarım il/ilçe müdürlüklerinde, belediyelerin Park ve Bahçe Müdürlüklerinde, fidan üretimi yapılan özel işletmelerde ve peyzaj mimarisiyle ilgilenen firmalarda çalışabilir.

Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Bursa Uludağ Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA Süs Bitkileri YetiştiriciliğiTYT256.00501158522
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Süs Bitkileri YetiştiriciliğiTYT260.00401706194
İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ Süs Bitkileri YetiştiriciliğiTYT189.00401709189
MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ Süs Bitkileri YetiştiriciliğiTYT0.0025Dolmadı
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Süs Bitkileri YetiştiriciliğiTYT0.0025Dolmadı

Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!