Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Süt ve Besi Hayvancılığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Süt ve Besi Hayvancılığı 2 Yıllık Taban Puanları, Süt ve Besi Hayvancılığı 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Süt ve Besi Hayvancılığı 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Süt ve Besi Hayvancılığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Süt ve Besi Hayvancılığı bölümü, hayvan yetiştiriciliği sektörü için hayvanların yetiştirilmesi, beslenmesi ve sağlığı konularında bilimsel metotlarla çalışacak teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Anatomi, histoloji, hayvan yetiştirme ilkeleri, genetik ve ıslah, hayvan besleme ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği gibi dersler alan aday öğrenciler, bölüm içerisindeki tüm teknik bilgileri öğrenme şansına sahip olur. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile 4 yıllık Ziraat Fakültesine geçiş yapabilir.

Süt ve Besi Hayvancılığı bölümünü bitiren öğrenciler; Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına bağlı İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinde, yem fabrikalarında, yem kalite kontrolü yapan laboratuvarlarda, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelerde, tarım ve hayvancılık danışma bürolarında ve hayvan ilaç depolarında çalışabilir.

Süt ve Besi Hayvancılığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Ege Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
EGE ÜNİVERSİTESİ Süt ve Besi Hayvancılığı TYT 211.00 30 1441005
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ Süt ve Besi Hayvancılığı TYT 215.00 20 1528462
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Süt ve Besi Hayvancılığı TYT 237.00 40 1586495
DİCLE ÜNİVERSİTESİ Süt ve Besi Hayvancılığı TYT 198.00 40 1589520
KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ Süt ve Besi Hayvancılığı TYT 173.00 20 1756539
KAFKAS ÜNİVERSİTESİ Süt ve Besi Hayvancılığı TYT 0.00 20 Dolmadı

Süt ve Besi Hayvancılığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!