Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Tapu Kadastro (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tapu Kadastro (Yüksekokul) Taban Puanları, Tapu Kadastro (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Tapu Kadastro (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Tapu Kadastro (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Farklı mesleklerin gelecek dönemlerde daha işlevsel olabilmesine yönelik, gün geçtikçe yeni ve faydalı meslekler türemektedir. Tapu Kadastro da bu mesleklerden bir tanesidir. Arazi üzerinde yapılan ölçümler ve değerlendirmeler için eğitimler verilen Tapu Kadastro bölümünde, arazilerde yapılacak olan her türlü işlemde bölüm öğrencileri, oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Arazi ortamında çalışmayı seven kişiler için oldukça uygun olan bölüm, öğrencilerine ölçme üzerine de yoğun eğitimlere vererek, güzel bir birikim sağlamaktadır.

Tapu Kadastro bölümünden mezun olan öğrenciler, Devlet kurumlarında, belediye veya bakanlık bünyesinde görev alabilecekleri gibi, karayolları veya demiryolları işletmelerinde çalışabilir. Çalıştıkları yere göre farklı çalışma şartlarına sahip olan mezunlar, sürekli arazi üzerinde çalışabildikleri gibi, masa başı işlerde de görev alabilir.

Tapu Kadastro Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİTapu KadastroEA301.0060228139
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİTapu KadastroEA264.0060417553

Tapu Kadastro (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!