Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Tarih Öncesi Arkeolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tarih Öncesi Arkeolojisi Taban Puanları, Tarih Öncesi Arkeolojisi Başarı Sıralamaları, Tarih Öncesi Arkeolojisi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Tarih Öncesi Arkeolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İnsanlığın tarih öncesindeki eserlerini ve yaşam tarzlarını inceleyen Tarih Öncesi Arkeoloji bölümü, İnsanların bu dönemlerde yaşayış biçimlerini kazılarda çıkan eserler ile aydınlatmayı sağlar. Eski dönemlere meraklı ve incelemeyi seven kişilerin tercih etmesi gereken bölümlerdendir. Bu bölümü tercih edecek olan öğrencilerin, bölüm süresince yabancı dil öğrenip, farklı kaynaklardan da bilgi almayı sağlaması, bölüm sonrası, iş hayatlarına oldukça büyük bir katkı sağlayacaktır.

Tarih Öncesi Arkeoloji bölümünden ‘’arkeolog’’ unvanı ile mezun olan öğrenciler, müze bünyesinde iş bulma olanağına sahip olduğu gibi, bilgi alanlarında uzmanlaşmış kişiler ise bazı yayın kuruluşlarında da görev alabilir. Bölümlerin artması ile beraber akademik personele de ihtiyaç duyulmaktadır ve bu nedenle mezuniyet sonrası gerekli sınavlara girerek akademik kariyer de yapabilme fırsatları bulunmaktadır.

Tarih Öncesi Arkeolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri İstanbul Üniversitesi, Ankara incelediğimizde Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİTarih Öncesi ArkeolojisiEA256.0050477460
ANKARA ÜNİVERSİTESİTarih Öncesi ArkeolojisiEA241.0030606416

Tarih Öncesi Arkeolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!